Uvodna riječ

Dragi naši župljani! Ljubljena braćo i sestre!

Mi, vaši svećenici, ne želimo da u ovo vrijeme kušnje ostanete bez Božje Riječi i utjehe. Zato smo odlučili osim svakodnevne molitve pred Presvetim, ponuditi vam i svakodnevno razmatranje Božje Riječi. Na taj način, približit ćemo vam Božju Riječ i živoga Boga kojega nećete moći doživjeti u Svetoj Misi kroz sljedećih, najmanje mjesec dana. Želimo vas ohrabriti i reći: Volimo vas, uz vas smo i ne bojte se! Uskrsli Gospodin je pobijedio bolest, grijeh i svako zlo! On će pobijediti i viruse i ljudske strahove i patnje.

Vaši svećenici dehonijanci

 

Subota četvrtog korizmenog tjedna (Liturgijska čitanja)

Tema propovijedi: Prepoznati u biskupima proroke

Reakcije na Isusov govor bile su različite. Jedni su oduševljeno u Njemu prepoznali Proroka, drugi su vidjeli Krista, a treći su mudrovali pitajući se odakle dolazi. Prvi i drugi su maleni koji su u Isusu prepoznali Mesiju. To su ljudi koji su osjetili da ih Isus voli i prihvaća. Nitko nije govorio kao On. Nitko činio čuda kao On. PROČITAJ VIŠE

 

Petak četvrtog korizmenog tjedna (Liturgijska čitanja)

Tema propovijedi: Mržnja prema Navjestitelju istine

“Židovi su tražili da ga ubiju…Ipak, nitko ne stavi na nj ruku jer još nije bio došao njegov čas” (Iv 7,1; 7,30)…A to je čas Njegove smrti… PROČITAJ VIŠE

 

Četvrtak četvrtog korizmenog tjedna (Liturgijska čitanja)

Tema propovijedi: Koliko nam je uistinu stalo do Boga?

Premda je ozdravio bolesna čovjeka, Isus se morao opravdavati pred farizejima za taj čin, jer je to učinio subotom. Čudo koje je učinio nije bilo dovoljno da Njegovi sugovornici povjeruju. Točnije, maknuti se dalje od Mojsijeva zakona i u Isusu prepoznati Mesiju.PROČITAJ VIŠE

 

Srijeda četvrtog korizmenog tjedna: (Liturgijska čitanja)

Tema propovijedi: Blagovijest

Upoznajmo sadržaj današnje svetkovine.

Blagovijest je blagdan Utjelovljenja Sina Božjega, slavlje otajstva utjelovljenje Božje Riječi s kojim počinje naše spasenje. Marija iz Nazareta prva je primila poruku spasenja i prva joj je vjerom odgovorila. Marija je zora spasenja preko koje nam sviće Dan Otkupljenja i Spasenja. PROČITAJ VIŠE

 

Utorak četvrtog korizmenog tjedna (Liturgijska čitanja)

Tema propovijedi: Želiš li ozdraviti?

Isus pita bolesnika: “Želiš li ozdraviti?” On na to odgovara: “Dok ja stignem, drugi već prije mene siđe”! Drugim riječima: Rado, ali sam spor i teško bolestan. Isus, ganut, reče: “Uzmi svoju postelju i hodi”! I čovjek odmah ozdravi. PROČITAJ VIŠE

 

Ponedjeljak četvrtog korizmenog tjedna (Liturgijska čitanje)

Tema propovijedi: Sin tvoj živi!

Današnje Evanđelje nam donosi izvješće o vjeri kraljevskog službenika, rimskog časnika, kojemu se sin nasmrt razbolio. Premda je stranac, poganin, on vjeruje u Isusovu iscjeliteljsku moć. Isus nastupa u svojoj slavi kao božanski Liječnik. Liječi snagom svoga Duha. Ipak, za izlječenje je potrebna… PROČITAJ VIŠE

 

Četvrta korizmena nedjelja (Liturgijska čitanja)

Tema propovijedi: Sljepoća i Kako progledati? (problem i rješenje)

Današnje Evanđelje govori o problemu sljepoće. Ozbiljan je to problem koji traži odgovor. Na sljepoću možemo gledati različito. Postoji tjelesna i duhovna sljepoća. I to nam je jasno. Međutim, u Evanđelju se govori o još jednoj važnoj stvari: o potencijalnoj krivici za sljepoću: “Učitelju, tko li sagriješi, on ili njegovi roditelji, te se slijep rodio?” – upitaše ga učenici.  PROČITAJ VIŠE