Mnogi se ispovijedaju samo prigodno, za Božić i Uskrs. Crkvena zapovijed nakazuje ispovijed barem jednom godišnje, o Uskrsu se ispovijediti i pričestiti. Ali za potpuni sakramentalni život preporučuje se i češća, mjesečna ispovijed. Najbolja prilika za to u našoj župi je ispovijed prigodom Prvog petka u mjesecu.

Odnosno, po potrebi uvijek je moguće pristupiti svetoj Ispovijedi – svaki dan prije večernje sv. Mise (treba doći malo ranije) te nedjeljom i blagdanima prije i za vrijeme svetih Misa je svećenik na raspolaganju za ispovijed.

Osim u crkvi, povodom Prvog petka u mjesecu obilazimo i ispovijedamo starije i nemoćne koji se žele pričestiti, odnosno ispovijediti, a nisu u mogućnosti doći u crkvu. U tom slučaju netko iz obitelji treba nam prijaviti, pa ćemo rado doći za Prvi petak ili u neko dogovoreno vrijeme.