Slijedeće nedjelje je Misijska nedjelja! Nedjeljna milostinja ići će za pomoć misijama i misionarima u svijetu! A članovi Misijske zajednice prikupljat će na izlazu iz crkve priloge za pomoć dehonijanskim misionarima na Filipinima.

Svaki dan prije večernje sv. Mise su listopadske pobožnosti – molitva krunice na koju vas pozivamo u mjesecu listopadu i mogućnost za ispovijed.

Započeli smo sa župnim vjeronaukom za 3 i 8 razrede koji se pripremaju za Prvu Pričest i Sv. Potvrdu. Ove godine, zbog epidemiološke situacije na razini dekanata je odlučeno da imamo samo nužni vjeronauk za djecu koja će ove školske godine pristupiti ovim sakramentima. Roditelji koji to žele mogu djecu 2. i 7. razreda upisati na Djecu Srca, u dječji zbor ili ministrante!

Upisujte se za susret štovatelja Božjeg Milosrđa, koji će se održati na Mariji Bistrici, u slijedeću subotu. Polazak u 8 sati ispred Mjesnog odbora u Trnovčici. Sv. Misu će predvoditi mostarsko – duvanjski biskup Petar Palić.

Započeli smo redovite susrete dječjeg zbora subotom u 11 sati, ministranata subotom u 9 i nedjeljom nakon večernje sv. Mise, te zajednice mladih HDM-a utorkom u 21 sat. Pozivamo i nove članove u zborove, HDM i ministrante! U dječji zbor mogu se upisati i dječaci.

Članove župne karitativne zajednice pozivamo na sastanak u utorak, nakon večernje sv. Mise u 19 sati.

U ovu i iduću subotu večernje sv. Mise nema zbog vjenčanja. Navečer je samo vjenčanje pod misom. Zbog toga možete doći na misu ujutro u 8 sati!

Preporučujemo vam novi broj Glasa Koncila i ostali katolički tisak: Glasnik Srca Isusova i Marijina, Veritas, Crkva na kamenu i ostale. Imamo i knjižice o Sv. Mariji Margareti i Sv. Faustini, te knjižicu Obećanja Srca Isusova, naših dehonijanskih autora, kao i obiteljske svijeće sa slikom Srca Isusova iz naše crkve. Desno kod izlaza…

Vjenčaju se:
Iva Valentić, kći Franje Valentića i Aleksandre Rutonić iz Poljanica i Ante Kovač, sin Mire Kovača i Ive r. Gačić iz Remeta. Vjenčanje 30.10. u Remetama.
Ako netko zna za neku zapreku dužan je o tome obavijesti župni ured!

Danas započinju kateheze za mlade i odrasle neokatekumenskog puta: nedjeljom i četvrtkom u 20 sati. Sada još poslušajte iskustvo i poziv na kateheze…

RASPORED SV. MISA I NAKANA KROZ TJEDAN

Ponedjeljak, 12. listopada 2020., svagdan
07,00 Na čast bl. Ivanu Merzu
18,30 † Terezija Hemetek

Utorak, 13. listopada 2020., svagdan
07,00 † Mate i Jaka Vuletić
18,30 † Martin Rajić

Srijeda, 14. listopada 2020., svagdan
07,00 † Stjepan Vugrinec
18,30 Koletkivne nakane

Četvrtak, 15. listopada 2020., sv. Terezija Avilska
07,00 † Ružica i Josip Bedeković
18,30 † Marko i Ruža Rajilić

Petak, 16. listopada 2020., sv. Marija Margareta Alacoque
07,00 za duše u čistilištu
18,30 Kolektivne nakane

Subota, 17. listopada 2020., sv. Ignacije Antiohijski, mučenik
08,00 † Pavao i Katarina Hrustić
18,00 Vjenčanje

Nedjelja, 18. listopada 2020., XXVIX NED. KR. GOD. – MISIJSKA
08,00 † Martin Rajić
09,30 † Ivan Korać
11,00 Za župljane
18,30 † Petra i Stipan Tojčić