ŽUPNE OBAVIJESTI ZA NEDJELJU USKRSNUĆA GOSPODNJEG

Danas slavimo Uskrs – dan Kristove pobjede nad smrću – Njegovo slavno uskrsnuće od mrtvih. Krist je na Križu pobijedio smrt i oslobodio nas iz ropstva smrti i grijeha.

Ove godine Kristovo Uskrsnuće slavimo u neobičnim okolnostima – zbog epidemije virusa ne možemo taj događaj dostojno proslaviti kao inače zbog toga jer smo spriječeni okupljati se u velikom broju u crkvama.

Od Velikog petka u tijeku je Devetnica u čast Božjeg Milosrđe – koju ove godine zbog spomenutih i jasnih razloga također ne možemo obavljati u našoj crkvi. Neki su se spontano počeli okupljati i moliti Devetnicu u crkvi – ali to ne možemo dopustiti, jer dolazi sve veći broj vjernika – što zapravo nije dopušteno u ovim okolnostima. Svi koji obavljaju ovu devetnicu pozvani su obavljati je kod kuće – u svojoj obitelji – sami ili putem Laudato TV koja prenosi ovu pobožnost svakog dana u 15 sati. Crkva će i ubuduće kroz tjedan biti otvorena za osobnu molitvu i pobožnost, ali sada samo do podne od 8 do 12 sati!

Na svetim Misama ne možete sudjelovati, zbog trenutne situacije. Preporučujemo vam da možete sudjelovati na sv. Misama preko televizije (svaki dan u 18 sati) ili putem Interneta. I mi uglavnom prenosimo sv. mise iz naše župne crkve u 12 i u 20 sati. Danas će sv. Misa biti prenošena putem YouTube kanala u 12 sati iz naše župe i navečer u 20 sati ovim kanalom.

Preporučujemo vam katolički tisak koji i dalje primamo i na koji smo pretplaćeni. Stigli su novi brojevi Glasa Koncila i ostali tisak, koji stoji – pa vam preporučujemo – kad dođete u crkvu, danas u nedjelju ili kroz tjedan, možete si nabaviti nove brojeve tiskovina!

Svim župljanima želimo sretan i blagoslovljen Uskrs!

Vaši svećenici

MISNE NAKANE KROZ TJEDAN

Ponedjeljak, 13. travnja 2020., Uskrsni Ponedjeljak
12,00 † Boja i Ivan Matas
20,00 † Mirko Ćurić i Biljana Zorić

Utorak, 14. travnja 2020., treći dan vazmene osmine
12,00 † Martin Rajić i † Stipo i Ivka Mandić
20,00 † Tomislav Malenkin

Srijeda, 15. travnja 2020., četvrti dan vazmene osmine
12,00 † Đuro Vrtarić i †† iz obitelji Vrtarić i † iz obitelji Kralj
20,00 †

Četvrtak, 16. travnja 2020., peti dan vazmene osmine
12,00 † Ante Miloloža

Petak, 17. travnja 2020., šesti dan vazmene osmine
12,00

Subota, 18. travnja 2020., sedmi dan vazmene osmine
12,00

Nedjelja, 19. travnja 2020., NEDJELJA BOŽJEG MILOSRĐA
12,00  † iz obitelji Stojić
20,00 † Stjepan Janjić