Danas je nedjelja Dobrog Pastira i dan molitve za duhovna zvanja. Također je i Majčin dan – druga nedjelja u svibnju – čestitamo svim majkama!

Jučer smo u župi imali svečanost Prve Sv. Pričesti. Prvoj Pričesti pristupilo je 70 djece.

U četvrta je blagdan Sv. Lepoloda Mandića – proštenje u župi sv. Lepoloda Mandića u Dubravi. Glavno svečano misno slavlje u 19 sati predvodit će kardinal Josip Bozanić, zagrebački nadbiskup.

U petak je blagdan Gospe Fatimske i 13 u mjesecu. Pobožnost u čast Bezgrješne nakon sv. mise bit će u parku – ako to vrijeme dopusti.

U subotu će se održati javna manifestacija za nerođenu djecu: „Hod za život“. Taj Hod nastoji promicati vrijednosti otajstva ljudskog života, te njegova čuvanja od začeća do naravne smrti, s posebnim naglaskom za začetu i još nerođenu djecu, za majke, za obitelji, starije i bolesne u hrvatskom narodu. Okupljanje je u Zagrebu na Trgu Republike Hrvatske, ispred zgrade HNK-a u 10 sati, na koje vas pozvimo!

Uskoro bismo započeli Trajno euharistijsko klanjanje (TEK) – u kapelici sv. Maksimilijana Kolbea. “Božanskom Srcu, najdostojnijem časti neka odjekuje slava, zahvala i utjeha, po svoj kugli zemaljskoj, sada i u vijeke vjekova. Amen.” (sl. B. o. Leon Dehon). Presveti Oltarski Sakrament bit će izložen na čašćenje neprekidno, 24 sata svih 7 dana u tjednu. Da bi se to ostvarilo potrebno je da se veći broj vjernika prijavi za 1 sat klanjanja tjedno (prijave: 091 3598 358 Luka). U nedjelju iza večernje svete mise o trajnom klanjanju i modelu uspostave govoriti će Nada Burum, promotor trajnog klanjanja i generalna koordinatorica TEK-a u Dubrovniku. Pozivamo župljane i sve zainteresirane da dođu na ovaj susret. TEK je velika milost za župnu zajednicu, za naš grad i za naš narod. U Zagrebu će ovo biti prva kapela neprekidnog klanjanja Gospodinu, po danu i po noći.

Od tiska možete si nabaviti novi broj Glasa Koncila, Glasnika Srca Isusova i Marijina i drugo.

Vjenčaju se:
Iva Duvnjak kći Zdravka Duvnjaka i Jasne r. Ćenan iz I Novoselskog odv.i Ivan Radić, sin Joze Radića i Ivke r. Šunjo iz Belovara. Vjenčanje 20. svibnja, ovdje.

Ako netko zna za neku zapreku dužan je obavijestiti župni ured!

 

 

RASPORED SV. MISA I NAKANE KROZ TJEDAN

Ponedjeljak, 09. svibnja 2022., svagdan
18,30 † Anica Šimunac i Mila i Ante Ivanović

Utorak, 10. svibnja 2022., bl. Ivan Merz
07,00 † Ante i Luca Ercegovac
18,30 † Stipe i Milica Vuletić i †Dalibor Ferenčak

Srijeda, 11. svibnja 2022., svagdan
07,00 U čast sv. Leopoldu na nakanu
18,30 Kolektivne nakane

Četvrtak, 12. svibnja 2022., sv. Leopold Bogdan Mandić
07,00 † Mirko Ćurić i Biljana Zorić
18,30 Za obraćenje kćer i unuka

Petak, 13. svibnja 2022., Gospa Fatimska
07,00 —
18,30 Kolektivne nakane

Subota, 14. svibnja 2022., sv. Matija, apostol
8,00 † Danica Kozina
18,00 Vjenčanje Crnković

Nedjelja, 15. svibnja 2022., V VAZMENA NEDJELJA
08,00 † Milica Matić
09,30 † Anđa i Stana Barišić
11,00 Za župljane
18,30 † Stjepan Ivorek i svi †† iz ob. Ivorek, Dominić i Lanović