ŽUPNE OBAVIJESTI ZA 5. KORIZMENU NEDJELJU I MISNE NAKANE

Danas je 5. korizmena nedjelja. Iduće nedjelje je već Cvjetnica. Međutim, nalazimo se u izvanrednom stanju zbog opasnosti od širenja korona virusa i zbog toga do daljnjega neće biti moguće slaviti sv. mise s narodom.

Župna karitativna zajednica i ove godine želi pomoći siromašnima i potrebitima u našoj župi kojih je zbog ove situacije još više. Sve više ljudi je koji neće imati doslovno što jesti, jer ne rade ili ne mogu raditi i nemaju prihode. Nadam se da će im država pomoći, odnosno Crveni križ, centri za socijalnu pomoć. Međutim i nama sve više kucaju na vrata, odnosno zovu telefonom i traže pomoć. Zbog toga ovim putem molimo župljane da se odazovu i prema svojim mogućnostima materijalno pomognu u hrani ili novčano. Ovaj tjedan možete donositi u samostan između 17 i 19 sati hranu i ostale potrepštine koje će članovi Karitativne zajednici podijeliti onima koji su najugroženiji. Molimo vas da to prenesete i drugima koji možda ne prate našu župnu web stranicu!

I nadalje je crkva otvorena za osobnu molitvu i pobožnost od 17 do 19 sati – ali apeliramo da ipak dolazite što manje – jer u ovom trenutku ne možemo vas pozivati na bilo kakvo okupljanje. Međutim, oni koji imaju potrebu, mogu doći na neko vrijeme, pomoliti se u crkvi, poštujući propisanu udaljenost od drugih!

Zbog situacije u kojoj se nalazimo i nemogućnosti sudjelovanja na sv. misama preporučujemo vam Božju Riječ i propovijed za svaki dan, koju priprema p. Zvonko, a putem Facebooka župe možete naći link za prijenos sv. mise svaki dan u 10 sati i u 20 sati. (nedjeljom u 12 sati) Kao naravno i putem televizije nedjeljom u 10 sati, na prvom programu HRT-a.

Ukoliko imate potrebu, možete putem telefona naručiti misne nakane.

Osim toga u ovim prilikama pozivamo vas na molitvu, post i obraćenje. Krenimo najprije od sebe, a zatim molimo i za našu Domovinu i posebno za one koji su bolesni, kojima je teško, koji su bez nade.

I mi svećenici molimo za vas, te budimo tako međusobno povezani u molitvi!

 

MISNE NAKANE KROZ TJEDAN

Ponedjeljak, 30. ožujka 2020., svagdan

10,00 Za župljane

20,00 † Marijan Sušić

Utorak, 31. ožujka 2020., svagdan

10,00 —

20,00 † Stjepan Ivorek

Srijeda, 01. travnja 2020., svagdan

10,00 —

20,00 Kolektivne nakane

Četvrtak, 02. travnja 2020.,

10,00  —

20,00 † Katarina Matešić

Petak, 03. travnja 2020., svagdan

10,00 —

20,00 Kolektivne nakane

Subota, 04. travnja 2020., svagdan

10,00 † Mirko Kordić

20,00 † Marija i Slavko Tovernić i svi † iz obitelji Tovernić

Nedjelja, 05. travnja 2020., CVJETNICA

10,00 † Mirko Čukljek

12,00 † Ana Hudoletnjak

20,00 † Ante Šarić i svi † iz obitelji Šarić