Tijelovo i tijelovska procesija u Trnovčici 2020. godine

Na svetkovinu Tijelova imali smo tri sv. Mise u 8, 10 i u 18 sati. Nakon sv. Mise u 10 sati imali smo tijelovsku procesiju. Ove godine bilo je puno ljudi na sv. misi i na procesiji. Zbog situacije zbog mjera povodom koronavirusa dio ljudi bio je pred crkvom. Vrijeme je hvala Bogu, bilo idealno. Sunčano i ugodno, nije bilo prevruće kao inače u ovo doba za Tijelovo.
Procesija je išla iz crkve do prvog oltara kod starog samostana u parku koji je pripremila zajednica čitača. Zatim druga postaja je bila isto u parku kod autobusnog stajališta, koji je pripremila Obiteljska zajednica. Treća postaja bila je kod spomenika hrvatskim braniteljima koju je pripremila zajednica neokatekumena. I četvrta kod križa koju je pripremila zajednica Faustinum. Mala djeca bacala su latice ruža pred Presvetim. Zbor je pjevao prigodne pjesme zajedno s okupljenim narodom.
Na taj način odali smo čast i hvalu Isusu u Presvetom Oltarskom Sakramentu i molili da blagoslovi naše obitelji, kuće i cijelu našu župu.
U galeriji se može vidjeti kako je izgledala procesija.