Kao što je Gospa uzor majčinstva, čistoće, vjernosti te pouzdanja u Boga, tako je i sv. Josip uzor krotkosti, poslušnosti, vjere, poniznosti, strpljenja, uslužnosti, samoprijegora, vjernosti, te model kontemplativnog, skrovitog, nutarnjeg života usklađenog s Voljom Božjom. Sv. Josip samozatajni je suradnik u djelu Otkupljenja. Stoga je sv. Josip zaštitnik nerođene djece; čuvar djetinjstva; zaštitnik supružnika, obitelji, očeva, izbjeglica, radnika, stolara; zagovornik u traženju posla; savjetnik u trenucima sumnje i oklijevanja; zaštitnik umirućih i zagovornik sretne smrti. Nacionalni je zaštitnik država Kanade, Hrvatske, Koreje, Vijetnama.

Svima koji nosite ime u čast sv. Josipa neka je sretan imendan, a ostalima čestitamo 25. obljetnicu naše povijesne vojno – redarstvene akcije za slobodu našega hrvatskog naroda i Domovine – Bljesak ’95. Blagoslovljen svima 1. svibanj!