U nedjelju Dobrog Pastira, 12. svibnja 2019. godine 65 djece iz naše župe pristupilo je po prvi put Stolu Gospodnjem i primilo Prvu Svetu Pričest. Iako je bilo najavljeno kišovito vrijeme – kiša ipak nije padala, pa su djeca najprije imala ispred crkve kratki obred blagoslova roditelja i svečani ulaz u crkvu, u procesiji.
Na svečanoj sv. misi, uz prigodne recitacije, prinos darova i molitvu vjernika djeca su aktivno sudjelovala na svečanoj sv. misi u kojoj su po prvi put primili Sv. Pričest.

Nakon propovijedi prvopričesnici su obnovili svoja krsna obećanja i prinijeli su misne darove: kruh, hostije, vino i vodu. Nakon svete pričesti prvopričesnici su s nekoliko recitacija i pjesama zahvalili dragom Bogu na neizmjernom daru koji su primili, a isto tako i svojim roditeljima na daru života koji su im dali. Nakon zahvale koju je svima uputio župnik, prvopričesnici su zahvalili vjeroučiteljicama, ravnateljici škole, te svojim učiteljicama i darivali im ruže.

Kao uspomenu na ovaj veliki dan prvopričesnici su dobili uspomene i krunice.
Uz zajedničko slikanje po razredima završila je ova lijepa župna svečanost.