Župne obavijesti za 3. nedjelju došašća i misne nakane

 

Danas je 3. nedjelja Došašća i Nedjelja Caritasa. Današnja kolekta (milostinja) ide za pomoć siromašnima, odnosno za potrebe Caritasa. Još do srijede možete u crkvu donositi hranu i kućanske potrepštine za akciju pomoći potrebitim župljanima prije Božića.

Kroz tjedan svaki dan u 6 sati su Zornice. Od utorka počinje Devetnica uoči Božića.

U utorak do podne ćemo ispovijedati starije i nemoćne koji se žele ispovjediti i pričestiti povodom Božića, koje možete još prijaviti.

Započele su Božićne ispovijedi u dekanatu. U našoj župi predbožićna ispovijed djece bit će u četvrtak u 10 i u 16 sati. Za ostale župna Božićna ispovijed bit će, isto u četvrtak, u 20 sati. Nemojte dolaziti naknadno, kad svećenici već odlaze…

Zbog ispovijedi ovih dana župni ured neće raditi. Ako je nešto hitno i važno možete nas uvijek naći ujutro poslije Zornice i poslije večernje sv. mise…

Studentski zbor KBF-a potaknuo je humanitarnu akciju izrade božićnih ukrasa koje možete kupiti ispred crkve, a prihod od prodaje studenti će donirati Caritasovoj kući  Emaus u Dubcu za djecu s neodgovarajućom roditeljskom skrbi.

Ovaj tjedan stići će i borovi koje smo naručili i nove jaslice za crkvu.

Na sjednici biskupa zagrebačke crkvene pokrajine određeno je da se u svim crkvama Zagrebačke Metropolije prikuplja pomoć stradalima od potresa u Albaniji. Molimo da se velikodušno odazovete i darujete priloge za tu svrhu koje ćemo prikupljati nakon sv. misa u iduću nedjelju!

Još je ostalo nešto kalendara za 2020. godinu po cijeni od 15 kn, obiteljske svijeće po 20 kn. Stigli su novi brojevi Glasa Koncila, Naša ognjišta, Crkva na kamenu, Kana i ostali tisak koji vam preporučujemo.

RASPORED SV. MISA I MISNE NAKANE KROZ TJEDAN:

Ponedjeljak, 16. prosinca 2019., svagdan
6,00 † Marija i Mijo Slavić
18,00 † Bože Žaja

Utorak, 17. prosinca 2019., svagdan
6,00 † Marija Jurčević
18,00 † Seba (m) Berišić

Srijeda, 18. prosinca 2019., svagdan
6,00 Kolektivne
18,00 Kolektivna

Četvrtak, 19. prosinca 2019., svagdan
6,00 † iz obitelji Krsnik i Grilec
18,00 † Ivan Ćosić i sve †† iz obitelji Ćosić i Topić

Petak, 20. prosinca 2019., svagdan
6,00 Kolektivne
18,00 Kolektivna

Subota, 21. prosinca 2019., svagdan
6,00 † Matija Stanešić
18,00 † Ivan i Zdravko Majta

Nedjelja, 22. prosinca 2019., 4. NEDJELJA DOŠAŠĆA
8,00 † Dane Rajković i sve †† iz obitelji Rajković
9,30 † Božo i Iva Lučić
11,00 Za župljane
18,00 † Anđa, Mile i Slavko Čale; † Kata i Božo Rončević