Uvodna riječ

Dragi naši župljani! Ljubljena braćo i sestre!

Mi, vaši svećenici, ne želimo da u ovo vrijeme kušnje ostanete bez Božje Riječi i utjehe. Zato smo odlučili osim svakodnevne molitve pred Presvetim, ponuditi vam i svakodnevno razmatranje Božje Riječi. Na taj način, približit ćemo vam Božju Riječ i živoga Boga kojega nećete moći doživjeti u Svetoj Misi kroz sljedećih, najmanje mjesec dana. Želimo vas ohrabriti i reći: Volimo vas, uz vas smo i ne bojte se! Uskrsli Gospodin je pobijedio bolest, grijeh i svako zlo! On će pobijediti i viruse i ljudske strahove i patnje.

Vaši svećenici dehonijanci

 

Uskrsna subota (Liturgijska čitanja)

Tema propovijedi: Nema vjere bez vjere u uskrsnuće

U današnjem Evanđelju Isus prekorava svoje učenike jer nisu povjerovali ženama koje ga vidješe uskrsla od mrtvih. Nakon toga ih pozva evangelizirati svijet, to jest, navijestiti Radosnu vijest svim ljudima dobre volje. PROČITAJ VIŠE

 

Uskrsni petak (Liturgijska čitanja)

Tema propovijedi: Baciti mrežu na drugu stranu života

Učenici su ribarili i nisu ulovili ništa. Zašto? Zašto se uopće događa da netko nema uspjeha unatoč silno uloženom trudu? Svaka inicijativa, ako nije praćena Božjom prisutnošću i blagoslovom, ostat će, prije ili kasnije, besplodna. PROČITAJ VIŠE

 

Uskrsni četvrtak (Liturgijska čitanja)

Tema propovijedi: Uskrsni mir

Uplašenim i uznemirenim učenicima Isus poručuje: “Mir vama!” Ne bojte se! Ja sam! Stvaran i realan Bog, a ne prikaza i plod vaše mašte. Uskrsni Isus nije duh koji plaši ljude. On jest Duh ali u drugoj dimenziji! Bog je Duh koji se materijalizira. PROČITAJ VIŠE

 

Uskrsna srijeda (Liturgijska čitanja)

Tema propovijedi: Prepoznaše ga u Riječi i u lomljenju kruha

Nakon što se Uskrsli Isus ukazao Mariji Magdaleni i ženama, sada se ukazuje svojim učenicima na putu iz Jeruzalema u Emaus. I dok učenici razgovaraju o svemu što se dogodilo na Kalvariji, pridruži im se neki stranac. Nisu ga prepoznali jer “bijaše uskraćeno njihovim očima”. Ne prepoznaju Isusa. Kako je to moguće? Je li to šok ili se Isus promijenio? Očito ono prvo jer su ga kasnije prepoznali. PROČITAJ VIŠE

 

Uskrsni utorak (Liturgijska čitanja)

Tema propovijedi: Marijin plač za Isusom

Marija Magdalena je plakala pokraj groba. Upitaše je anđeli: “Ženo, zašto plačeš?” Plače jer je izgubila Isusa, ljubav svoga srca i duše. Čak ni Njegova tijela nema u grobu. Tko li ga je uzeo? Isus joj je bio sve, a sada ga nema. Pa tko ne bi plakao? PROČITAJ VIŠE

 

Uskrsni ponedjeljak (Liturgijska čitanja)

Tema propovijedi: Ne bojte se!

Isus reče ženama: “Ne bojte se!”
To je uskrsna poruka svima nama: smiriti čovjeka, smiriti njegovo srce, dovesti sve u njemu u red. Svećenici ne mogu to učiniti, ma koliko žrtava prinosili. I njima Isus veli: Ne bojte se! Ne uznemiravajte se! Ne plašite se ljudi! PROČITAJ VIŠE

 

Uskrs (Liturgijska čitanja)

Tema propovijedi: Isus se ukazuje Mariji Magdaleni

Prvi svjedok uskrsnuća bila je sveta Marija Magdalena. Upoznajmo je. PROČITAJ VIŠE