Uvodna riječ

Dragi naši župljani! Ljubljena braćo i sestre!

Mi, vaši svećenici, ne želimo da u ovo vrijeme kušnje ostanete bez Božje Riječi i utjehe. Zato smo odlučili osim svakodnevne molitve pred Presvetim, ponuditi vam i svakodnevno razmatranje Božje Riječi. Na taj način, približit ćemo vam Božju Riječ i živoga Boga kojega nećete moći doživjeti u Svetoj Misi kroz sljedećih, najmanje mjesec dana. Želimo vas ohrabriti i reći: Volimo vas, uz vas smo i ne bojte se! Uskrsli Gospodin je pobijedio bolest, grijeh i svako zlo! On će pobijediti i viruse i ljudske strahove i patnje.

Vaši svećenici dehonijanci

 

Ponedjeljak drugog vazmenog tjedna (Liturgijska čitanja)

Tema propovijedi: Rođenje odozgor

Nikodem, ugledni farizej, poznavatelj Svetoga Pisma, razgovara s Isusom. Isus mu reče da kraljevstva Božjega neće vidjeti ako se ne rodi odozgor. Nikodem nije razumio što mu Isus htjede reći. Naizgled, Isusove su riječi teško razumljive. Ali samo naizgled. Promotrimo malo. PROČITAJ VIŠE

 

Druga vazmena nedjelja (Liturgijska čitanja)

Tema propovijedi: Zdravi skepticizam

U današnjem Evanđelju Isus prekorava apostola Tomu zbog njegove nevjere: “Budući da si me vidio, povjerovao si. Blaženi koji ne vidješe, a vjeruju”. Mi možemo vidjeti i imati, pa tek onda vjerovati. No, prava vjera je ne vidjeti (ne tražiti viđenja) i nemati (misli se, materijalno – to jest, uzdati se u Božju providnost). PROČITAJ VIŠE